Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

EHLİYET VE YAŞ

KİRACININ KİRA SÖZLEŞMESİ SIRASINDA 23 YAŞINI OLDURMUS OLMASI VE EN AZ 5 YILLIK YERLİ VEYA ULUSLARARASI EHLİYETE SAHİP OLMASI GEREKMEKTEDİR. AYRICA ARAÇ TESLİMİNDE NÜFUS CÜZDANI, YURTDIŞINDA İKAMET EDENLER İÇİN İSE PASAPORT İSTENECEKTİR.

KİRALAMA SÜRESİ

KİRALAMA SÜRESİ EN AZ 1 GÜNDÜR(24 SAAT). UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR İÇİN ÖZEL FİYATLAR UYGULANIR.

FİYATLAR

VOLKAN RENT A CAR FİYAT LİSTESİNDE BELİRTİLEN FİYATLARA ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI ARAÇ PERİYODİK BAKIMI VE KDV DAHİLDİR.

ÖDEME

KİRA BEDELİ ARAÇ ÇIKIŞINDA NAKİT VEYA KREDİ KARTI İLE ALINIR. . KREDİ KARTI OLMASI KİRALAMA PROSEDÜRLERİNİN DAHA KOLAY HALLEDİLMESİNDE ÖNEMLİ FAKTÖRDÜR. NAKİT ÖDEMELERDE ÇEŞİTLİ REFERANSLAR İSTENİLEBİLDİĞİ GİBİ (ÇALIŞTIĞINIZ YERDEN MAAŞ BORDROSU, KEFİL VB.)

İLAVE SÜRÜCÜLER

ARACI KİRALAYAN ŞAHSIN DIŞINDAKİ KİŞİLERCE KULLANILABİLMESİ İÇİN BU SÜRÜCÜLERE AİT SÜRÜCÜ BELGESİ BİLGİLERİNİN KİRA SÖZLEŞMESİ ÜZERİNDE GÖSTERİLMESİ GEREKİR (İLAVE SÜRÜCÜLER İÇİN EK BİR ÜCRET TALEP EDİLMEYECEKTİR). AKSİ DURUMUN TRAFİK KONTROLLERİNDE BELİRLENMESİ VEYA HERHANGİ KAZA DURUMUNDA TÜM SİGORTALAR GEÇERSİZ SAYILARAK GEREK KİRALAYAN GEREKSE ARACI KULLANAN KİŞİ AYRI AYRI VE MÜŞTEREKEN SORUMLU TUTULUR.

TESLİM ALIP – BIRAKMA

KİRACININ ARACI TESLİM ETME YERİ KİRA SÖZLEŞMESİ YAPILIRKEN KARŞILIKLI OLARAK BELİRLENİR VE KİRA SÖZLEŞMESİNE YAZILIR. KİRACI ARACI VOLKAN RENT A CAR PERSONELİ DIŞINDA KİMSEYE TESLİM EDEMEZ. 1 HAFTANIN ALTINDA YAPILAN KİRALAMALARDA ARACIN VOLKAN RENT A CAR OFİSİ HARİCİNDE TESLİM ALINMASI VEYA BIRAKILMASI DURUMUNDA ÜCRET ÖDENİR.

TESLİM GECİKMELERİ

ARACIN GERİYE TESLİMİNDE SÖZLEŞME ÜZERİNDE YAZILI ZAMANDAN 3 SAATE KADAR OLAN GECİKMELERDE HER SAAT İÇİN KİRA GÜNLÜK BEDELİNİN 1/3’Ü, 3 SAATİ AŞAN GECİKMELERDE 1 GÜNLÜK KİRA BEDELİ ALINIR.

TRAFİK CEZALARI

TRAFİK YASALARINA UYULMAMASINDAN DOĞACAK HER TÜRLÜ SORUMLULUK VE MADDİ CEZA KİRACIYA AİTTİR. ARAÇLAR HANGİ NEDENLE OLURSA OLSUN RESMİ VE YEREL MAKAMLAR TARAFINDAN TUTULMASI NEDENİ İLE GEÇECEK ZAMAN SÖZLEŞME SÜRESİ İÇİNDE KABUL EDİLİR.

NOT

ARAÇLARIMIZ YURTDIŞINA ÇIKARTILAMAZ…